» Meble dla dzieci » Meble dla dzieci w wieku szkolnym » Krzesła dla dzieci i młodzieży » Krzesełko Jitro »  Rosnące krzesełko JITRO KLASIK białe

Rosnące krzesełko JITRO KLASIK białe

Marka:  
Jitro  wszystkie produkty marki

Produkt został już kupiony więcej niż600 x


Dostępność: 7 lub więcej dni

Cena z VAT:
557.00 zł
Zwrot towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny

Darmowe akcesoria do tego produktu.
Wybierz poniżej.


Kod: 
54
Gwarancja: 
24 miesiące
Poduszka bezpłatnie

Dodatki Jitro KlasikOpis produktu


Ten tekst został przetłumaczony automatycznie

Krzesło Jitro dla dzieci od 18 miesięcy do około 15 lat 

 

Specyfikacja 

Krzesło można dostosować do stołów o różnej wysokości.Rośnie wraz z dzieckiem, ponieważ ma możliwość regulacji odpowiednio do wzrostu dziecka. Jest wykonane z twardego drewna bukowego w wielu wersjach wykończeniowych: żółta, pomarańczowa, czerwona, niebieska, zielona, czarna, biała, czereśnia, dąb, mahoń naturalny buk lakierowany, naturalny buk bez powłoki lakierowanej. 

 

Elementem wyposażenia jest jeden materac piankowy. Przy zamawianiu krzesełka prosimy o określenie koloru materacyka do siedziska (np. krzesełko naturalne lakierowane i materacyk siedziska czerwony). 

Dodatkowy materacyk siedziska należy zamawiać tylko w przypadku, że ma być przeznaczony jako oparcie np. pleców. 

 
 

Kolory materacyków 

 • jednokolorowe - brązowy, zielony, lniany, niebieski, czerwony i żółty
 • z nadrukiem - czerwone, pomarańczowe i niebieskie z nadrukiem ołówka, żółty z nadrukiem myszy, niebieski i czerwony w mozaikę 
 

Regulacja: 

 • Wysokości i głębokości siedzenia
 • Wysokość i głębokość podnóżka oparciwe pleców – cztery możliwości regulacji 
 • Siedzisko, podnóżek i podłokietniki mocowane są w rowkach znajdujących się w bokach krzesła, boki są wzajemnie ściągnięte przy użyciu dwóch metalowych śrub.

System ten zapewnia szybkie i łatwe przeprowadzenie regulacji. Jeżeli górne, skrócone siedzisko jest już niewystarczające, należy zamienić je z podnóżkiem. Uzyskuje się w ten sposób większą głębokość siedzenia. 

 

Okres użytkowania:

Użytkowanie krzesła można rozpocząć w momencie, kiedy dziecko samodzielnie siada (wiek dziecka około 9 miesięcy), do czasu, kiedy wygodnie dosięga do podłoża z normalnego krzesła - około 13 - 15 lat. 

 
 

Parametry: 

 1. wysokość 85cm szerokość 43 cm, głębokość 48 cm 
 2. wysokość maksymalna ustawienia siedziska 62,5 cm 
 3. szerokość siedziska 40cm, głębokość 31,5 cm
 4. wysokość maksymalna ustawienia górnego siedziska do wysokości 61 cm (do stołu o wysokości blatu 84 cm) 
 5. najniższa możliwa pozycja ustawienia górnego siedziska do wysokości 44 cm (do stołu o wysokości blatu 72 cm) 
 6. możliwość regulacji podnóżka do wysokości maksymalnej od podłoża 56 cm po 4,5 cm aż do podłoża 
 7. można płynnie uregulować głębokość siedzenia i głębokość podnóżka (przesuwa się we wpuście)
 8. 5 pozycji wysokościowych siedziska,
 9. 10 pozycji podnóżka
 10. waga 7 kg, nośność do 160 kg

Konstrukcja krzesła Jitro uniemożliwia dzieciom huśtanie się i jest bardzo stabilna również przy innych dziecięcych „akrobacjach”. 

 
 

Wykończenie: 

Wykonane jest z drewna bukowego w kilku wersjach kolorystycznych. Krzesło może być dostarczone również bez wykończenia powierzchniowego.

Zastosowane kleje, lakiery i farby, jak również całe krzesło są atestowane zgodnie z EN 71. Lakiery i farby są dopuszczone do malowania zabawek a ich producentem jest szwedzka firma Becker Acroma. 

Powierzchnię krzesła należy czyścić używając wyłącznie środków przeznaczonych do konserwacji drewna, niezawierających składników ścierających, aby nie spowodować uszkodzenia warstwy lakieru.  

Uwaga!

Należy okresowo sprawdzać dokręcenie śrub dlatego, że drewno „pracuje”, aby przeciwdziałać wysunięciu siedziska i upadku dziecka. Po czasie może dojść do wysuwania siedziska również przy dokręconych śrubach. Usterkę tą można usunąć przez wstawienie do wpustów siedziska lub podnóżka kawałka gumy wyciętego z dętki lub innego gumo podobnego materiału i ponowne dokręcenie śrub. 

 

Podsumowując...

Krzesełko Jitro umożliwia dziecku siedzenie przy stole w wysokości takiej samej co dorośli a jednocześnie daje możliwość dobrego oparcia dla jego nóg i kręgosłupa. Zaleca się rozpoczęcie użytkowania w chwili, kiedy dziecko przyjmuje samodzielnie pozycję siedzącą (9. miesiąc) do czasu, kiedy dziecko wygodnie dosięga poziomu podłoża siedząc na zwykłym krześle (około 15. roku życia).

Oparcie nóg ma większą głębokość niż siedzisko. Z chwilą kiedy dziecko urośnie tak, że skrócone siedzisko jest dla niego mało wygodne, należy dokonać wzajemnej wymiany lub całkowicie zrezygnować z montażu siedziska. W ten sposób zyskuje się klasyczne krzesło dla dorosłych.

Siedzisko ma zaokrągloną przednią krawędź, a wygodne siedzenie zapewnia łatwy do utrzymania w czystości materacyk piankowy. Łatwe jest przeprowadzenie regulacji, należy odkręcić (za pomocą wkrętaka krzyżowego) dwie śruby na boku krzesła, ustawić siedziska w żądanej pozycji i ponownie dokręcić śruby.  

Krzesło „rośnie” wraz z dzieckiem dlatego, że siedzisko, podnóżek i podłokietniki, które są wsunięte we wpustach wykonanych w bokach krzesła są przystosowane do regulowania. Boki są wzajemnie połączone za pomocą dwóch metalowych łączników. System ten umożliwia bardzo szybkie i łatwe ustawienie, ale również daje możliwość regulacji wszystkich wymiarów, które w czasie wzrostu dziecka zmieniają się, a więc również głębokości siedzenia.  

Dla dziecka w wieku do 2 lat zaleca się dokupienie urządzenia podtrzymującego, które daje dzieciom najmniejszym konieczne podparcie: spodenki wykonane z materiału lub blat drewniany. Blat wykorzystuje się na trzy sposoby: klasyczne zastosowanie do krzesełka regulowanego, wykorzystanie jako zabezpieczenie przed wypadnięciem dziecka, dla dzieci większych tylko jako podparcie. Można dokupić również dodatkowy materacyk (jeden materacyk jest w cenie krzesła).Klienci, którzy kupili ten produkt kupili również:

Babymall.sk

Dostawca:
Levron s.r.o.
Sokola Tůmy 743/16
Ostrava 709 00
Česká republika
info@Babymall.pl
tel.: 0048 573 986 218

Kontakt
Polityka prywatności
Regulamin sklepu
Metody płatności

KRS: 27850790
NIP: CZ27850790
Babymall.pl
Twój koszyk: 0 szt. w sumie: 0.00 zł
0